Drugi Interaktywny Piknik Wiedzy


 
 
 
 "Dzień Odkrywców” - Drugi Interaktywny Piknik Wiedzy przeszedł do historii. Impreza przebiegła w fantastycznej atmosferze, przy niezwykle sprzyjającej pogodzie a olbrzymie zainteresowanie odwiedzających udowodniło, że piknik na stale powinien zagościć w kalendarzu imprez regionalnych. Czas na podsumowania, statystyki i wnioski które wzbogaca nasze doświadczenie.
 
Teren pikniku obejmował obszar ok. 3000 m. kw. na którym miejsce znalazły stoiska 35 wystawców. Łączna powierzchnia wszystkich stoisk to ponad 600 m. kw. Powierzchni pod namiotami oraz ok. 500 m. kw. ekspozycji i pokazów poza namiotami. To szczegóły techniczne a najważniejsze były same pokazy i prezentacje zarówno te na stoiskach jak i na scenie głównej gdzie królował ciekły azot, aerodynamika i chemia. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy też imprezy towarzyszące: wieczorne spotkanie z gościem honorowym, gen. Mirosławem Hermaszewskim oraz wystawę „Era Nowych Odkryć, 50-lecie NASA” które to imprezy wzbogaciły zarówno sam piknik jak i stały się też odrębnymi wydarzeniami.
 
 
 
Ten kto był to widział jak było a Ci którzy z różnych powodów nie dotarli w sobotę 11 czerwca na teren pikniku mogą tylko żałować. Tych którzy bardzo chcieli a nie mogli serdecznie zapraszam w przyszłym roku na trzecią edycje naszej imprezy.  
Na pełną ocenę wydarzenia przyjdzie jeszcze poczekać ale jeden z aspektów wydaje się najważniejszy. Rozmowy z wystawcami, szczególnie z tymi spoza Rzeszowa przyniosły jedną, niespodziewana ocenę. Nie chodzi tu o organizacje imprezy ale o jej atmosferę a przede wszystkim o niezwykle pozytywną opinie o nas, mieszkańcach Podkarpacia którzy wybrali się tego dnia by „dotknąć” nauki. Nasi goście - wystawcy z Krakowa, Wałbrzycha czy też Lwowa byli pod olbrzymim wrażeniem zaangażowania i chęci własnoręcznego wykonywania doświadczeń - „ludzie którzy przychodzili na nasze stoisko doskonale wiedzieli o co tutaj chodzi, nie czekali aż im coś pokażemy, nie stali przyglądając się tylko ale sami brali w swe ręce eksponaty a nasza rola było tylko im podpowiadać co i jak zrobić. Z takim zaangażowaniem i aktywnością, połączona z dociekliwością nie spotkaliśmy się podczas innych imprez tego typu”.
 
Drugi Interaktywny Piknik Wiedzy przeszedł do historii. Za rok kolejny, na który już dziś serdecznie zapraszamy...
 
 
Zobacz informacje o Pikniku na stronach naszych Wystawców: