Pierwszy Interaktywny Piknik Wiedzy


 
Galeria zdjęć                              Relacje filmowe                              Uczestnicy
 

„Dzień Odkrywców” – Pierwszy Interaktywny Piknik Wiedzy, który odbył się w sobotę 29 maja, był znakomitą okazją do zapoznania się z nauką i techniką bez sięgania do podręczników i żmudnego rozwiązywania skomplikowanych zadań ale za pomocą zabawy, eksperymentów oraz doświadczeń i to takich, w których można było wziąć udział osobiście. Zaplanowana z odpowiednim rozmachem i perfekcyjnie zorganizowana impreza dostarczyła mieszkańcom miasta i regionu doskonałej zabawy z nauką i pozwoliła odkryć jej inny, atrakcyjny i pasjonujący sposób poznawania. Główne cele – popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej oraz promocja interaktywnego modelu jej przekazywania, a także sam pomysł i jego realizacja zostały entuzjastycznie przyjęte przez rzesze gości, którzy odwiedzili teren imprezy, z uznaniem odnosząc się do jej Organizatorów.
 
Impreza, której koncepcja programowo – organizacyjna opracowana została  przez pomysłodawcę Pikniku – Stowarzyszenie ExploRes, zorganizowana została wspólnie przez Stowarzyszenie, Polskie Radio Rzeszów SA, które wsparło projekt organizacyjne, logistycznie i rozpropagowało na antenie oraz firmę Polimedia współorganizatora i autora projektów kampanii promocyjno -  wizerunkowej oraz atrakcyjnej oprawy graficznej i artystycznej.
 
Podczas trwającej prawie 7 godzin imprezy, na 19 stoiskach, które obejmowały 380 m2 powierzchni ekspozycyjnej w namiotach oraz ok. 100 m2 ekspozycji i pokazów na wolnym powietrzu, w tym na scenie, zaprezentowały się zespoły animatorów z 19 instytucji i organizacji, które pokazały, zademonstrowały i obsługiwały około 100 różnego typu eksponatów, urządzeń, instalacji i prezentacji obejmujących 14 różnych dziedzin nauki i techniki. Objaśnianiem, pokazywaniem oraz pomocą w eksperymentowaniu zajmowało się prawie stu animatorów, uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców akademickich oraz profesjonalnych animatorów pokazów naukowych. Prezentować mieli co i na dodatek komu – imprezę odwiedziło prawie 15 tysięcy osób, w tym co najmniej połowę stanowili najmłodsi „odkrywcy” – dzieci i młodzież w wieku szkolnym.
 
Realizacja przedsięwzięcia byłaby niemożliwa było pozyskanie mecenatu ze strony PGE Elektrociepłowni Rzeszów SA oraz firm branży lotniczej Hispano-Suiza Polska, WSK "PZL-Rzeszów" S.A., PZL-Mielec, a także FDK- Familia Jurkiewicz i Wspólnicy Sp. J.
 
Ponieważ wolą Organizatorów jest by Interaktywny Piknik Wiedzy był imprezą cykliczną już dziś chcemy zaprosić wszystkich za rok na Drugi Interaktywny Piknik Wiedzy – „Dzień Odkrywców”, który odbędzie się 11 czerwca 2011 roku.
 

 
Galeria zdjęć                              Relacje filmowe                              Uczestnicy